Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Rannerud, Hanna (S)
Nämnd/styrelsePeriod
E-nämnd för Norrbottens län -
Ers
2017-09-19 - 2018-12-31
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombud
2015-01-01 - 2018-12-31
Kultur- och utbildningsnämnd -
Ledamot
2016-09-12 - 2018-12-31
Partiberedning -
Ordf
2018-09-24 - 2018-12-31
Gruppledare -
Gruppledare
2018-09-24 - 2018-10-14
Kommunfullmäktige -
Ers
2014-10-16 - 2018-10-14
Valberedning -
Ordf
2018-09-24 - 2018-10-14
Gruppledare -
Ers
2014-10-15 - 2018-09-23
Partiberedning -
Ers
2014-10-15 - 2018-09-23
Valberedning -
Ers
2014-10-15 - 2018-09-23
Gymnasienämnden för Lapplands gymnasium -
Ers
2015-02-23 - 2017-11-27
Kultur- och utbildningsnämnd -
Ers
2015-01-01 - 2016-09-11

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se