Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Kenttä, Gunvor (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Bad- och tvättstugeföreningar -
Lannavaara
2009-04-06 - 2018-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ers
2000-07-01 - 2010-12-31
Jukkasjärvi sockenallmänning och Vittangi byasamfällighet -
Ombudsers
2004-03-01 - 2010-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Suppl
2009-12-15 - 2010-12-31
Kirunabostäder AB -
Suppl
2006-04-24 - 2010-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2008-11-24 - 2010-12-31
Landsbygdsforum -
Ledamot
2008-10-16 - 2009-04-06
Landsbygdsforum -
Ers
2007-06-11 - 2008-10-15
Tornedalsrådet -
Ledamot
2004-03-01 - 2007-04-23
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombud
2004-03-01 - 2006-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Lapplands Kommunalförbund -
Ers
2004-03-01 - 2006-12-31
Valnämnd -
Ers
2004-03-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
1:e vice ordf
2004-01-01 - 2006-10-31
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ledamot
2003-01-01 - 2004-03-07
Kommunförbundet Norrbotten -
Ersättare
2003-02-17 - 2004-02-29
Länstrafiken -
Opp repr ers
2003-01-01 - 2004-02-29
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2003-12-31
Länsrätten -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ledamot
1995-01-01 - 1995-06-30
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1994-11-01 - 1995-06-30
Kommunstyrelse -
Ledamot
1995-01-01 - 1995-06-30
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ersättare
1995-01-01 - 1995-06-30
Kommunstyrelsens förhandlingsdelegation -
Ledamot
1995-01-01 - 1995-06-30
Länssparbanken -
Ombud
1995-01-01 - 1995-06-30
Personal- och organisationsutskott -
Vordf
1995-01-01 - 1995-06-30
Samverkansorganet kommunen-LKAB -
ersättare
1995-01-01 - 1995-06-30
Valnämnd -
Ordf
1995-01-01 - 1995-06-30

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se