Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Mukka, Lars (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Tuolluvaara byggnadsförening -
Lek revisor
1983-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1976-11-01 - 1979-10-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
1971-01-01 - 1973-12-31
Kommunstyrelsens förmedlingsutskott -
Ers
1971-01-01 - 1973-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1966-11-01 - 1973-10-31
Styrelsen för Socialbyrån -
Ers
1968-01-01 - 1970-12-31
Nykterhetsnämnden -
Ledamot
1960-01-01 - 1967-12-31
Roteombud -
Ledamot
1956-01-01 - 1967-12-31
Byggnadsnämnden -
Ers
1956-01-01 - 1963-12-31
Idrottsnämnden -
Ers
1950-01-01 - 1963-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se