Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Bäckström, Sirpa (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunala Handikapprådet -
Ledamot OMS
2015-03-02 - 2018-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Socialnämnd -
Vice ordf
2011-01-01 - 2018-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2010-11-01 - 2018-10-14
Kommunala Handikapprådet -
Ledamot OMS
2011-10-24 - 2014-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ers
2009-04-06 - 2010-12-31
Gymnasienämnden för Lapplands gymnasium -
Ledamot
2010-01-01 - 2010-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se