Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Kemi, Lars Jonas (SL)
Nämnd/styrelsePeriod
Gymnasienämnden för Lapplands gymnasium -
Ers
2011-01-01 - 2018-12-31
Karesuando skogsallmänning -
Ers
2011-01-01 - 2018-12-31
Kultur- och utbildningsnämnd -
Ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2017-04-10 - 2018-12-31
Partiberedning -
Ers
2017-04-10 - 2018-12-31
Gruppledare -
Ers
2017-04-19 - 2018-10-14
Kommunfullmäktige -
Ers
2014-10-16 - 2018-10-14
Barn- och utbildningsnämnd -
Ers
2007-01-01 - 2014-12-31
Landsbygdsforum -
Ledamot
2010-06-07 - 2010-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se