Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Lantto, Rickhard (M)
Nämnd/styrelsePeriod
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
2011-01-01 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2014-10-16 - 2014-12-08
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2010-11-01 - 2014-10-15
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2008-10-16 - 2010-12-31
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2008-04-21 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2010-02-22 - 2010-10-31
Landsbygdsforum -
Ers
2007-06-11 - 2008-10-16

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se