Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Olofsson, Kenneth (KIP)
Nämnd/styrelsePeriod
Bad- och tvättstugeföreningar -
Parakka
2009-04-06 - 2010-12-31
Landsbygdsforum -
Ledamot
2010-04-20 - 2010-12-31
Socialnämnd -
Ledamot
2010-09-13 - 2010-12-31
Via Lappia -
Ers
2009-10-01 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1998-11-01 - 2010-10-31
Socialnämnd -
Ers
2007-01-01 - 2010-09-12
Landsbygdsforum -
Vice ordf
2008-10-16 - 2010-04-19
Utvecklingsforum för sjukvård, omsorg och folkhälsa -
Ledamot
2007-09-24 - 2009-06-30
Landsbygdsforum -
Ledamot
2007-09-24 - 2008-10-15
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ledamot
2003-01-01 - 2004-03-07
Hemvärnsområdens förtroendenämnder -
Ledamot
2003-01-01 - 2004-02-29
Naturvårdsnämnd -
Ombudsers
2003-02-17 - 2004-02-29
Jukkasjärvi sockens belysningsförening -
Ledamot
2003-01-01 - 2003-06-16
Kommunstyrelse -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ordf
1999-01-01 - 2002-12-31
Naturvårdsnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Bad- och tvättstugeföreningar -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Kiruna Jaktvårdskrets -
Ersättare
1995-01-01 - 1998-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Naturvårdsnämnd -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1997-12-01 - 1998-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se