Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Pekkari, Sigurd (V)
Nämnd/styrelsePeriod
Kiruna Folkets Hus och Park -
Revisorers
2018-06-18 - 2018-12-31
Kiruna kommunföretag AB -
Lek revisor
2018-06-18 - 2018-12-31
Kiruna kommunpartner AB -
Lek rev suppl
2017-01-01 - 2018-12-31
Kiruna Kraft AB -
Lek rev suppl
2017-01-01 - 2018-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Lek rev suppl
2017-01-01 - 2018-12-31
Kirunabostäder AB -
Lek rev suppl
2017-01-01 - 2018-12-31
Kommunens revisorer -
Revisor
2017-01-01 - 2018-12-31
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Lek rev suppl
2017-01-01 - 2018-12-31
Kirunabostäder AB -
Ersättare1
1999-03-01 - 2002-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ersättare
1996-03-01 - 1998-12-31
Länstrafiken -
Opp repr
1995-01-01 - 1998-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ordf
1990-07-01 - 1994-12-31
Hemvärnsområdens förtroendenämnder -
Ledamot
1992-01-01 - 1994-12-31
Kiruna Lappland Ekonomisk förening -
Ersättare
1993-07-01 - 1994-12-31
Pensionärsrådet -
Ledamot
1990-07-01 - 1994-12-31
Fritids o kulturnämnd au -
Ordf
1990-07-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1990-04-01 - 1991-10-31
Fritids o kulturnämnd au -
Vordf
1989-01-01 - 1990-06-30
Fritids- och kulturnämnd -
Vordf
1989-01-01 - 1990-06-30
Fritids o kulturnämnd au -
Ledamot
1986-01-01 - 1988-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ledamot
1983-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1984-01-01 - 1988-10-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1983-01-01 - 1985-12-31
Ledningsgruppen bevarandeplan -
Ledamot
1983-01-01 - 1985-12-31
Socialnämnden -
Ersättare
1981-01-01 - 1985-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1983-01-01 - 1983-12-31
Fok fritidsavdelning -
Ersättare
1980-01-01 - 1982-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ersättare
1980-01-01 - 1982-12-31
Social centralnämnd allm delegation -
Ersättare
1981-01-01 - 1982-12-31
Trafiknämnden -
Ersättare
1980-01-01 - 1982-12-31
Taxeringsnämnder -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se