Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Lövgren, Jörgen (C)
Nämnd/styrelsePeriod
Kiruna kommunpartner AB -
Ers
2015-01-01 - 2016-02-22
Kiruna Kraft AB -
Ers
2015-01-01 - 2016-02-22
Malmfältens Folkhögskola -
Ombud
2015-01-01 - 2016-02-22
Malmfältens Kraftverk AB -
Ledamot
2015-01-01 - 2016-02-22
Sparbanken Nord -
Huvudman
2015-01-01 - 2016-02-22
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Ers
2015-01-01 - 2016-02-22
Kiruna kommunpartner AB -
Ledamot
2011-04-11 - 2013-05-27
Kiruna Kraft AB -
Ledamot
2011-04-11 - 2013-05-27
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Ledamot
2011-04-11 - 2013-05-27
Kommunstyrelse -
Ers
2007-01-01 - 2010-09-13
Folkhälsoråd -
Ordf
2009-07-01 - 2010-02-22
Kiruna kommunpartner AB -
Ordf
2009-12-15 - 2010-02-22
Kiruna Kraft AB -
Ordf
2009-12-15 - 2010-02-22
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Ordf
2007-01-01 - 2010-02-22
Utvecklingsforum för sjukvård, omsorg och folkhälsa -
Ordf
2007-09-24 - 2009-06-30
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1998-11-01 - 2002-02-28
Omsorgsnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-02-28
Arbetsmarknadsnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2000-04-30
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ordf
1999-01-01 - 2000-04-30
Kommunförbundet Norrbotten -
Ledamot
1999-01-01 - 2000-04-30
Kommunstyrelse -
Ledamot
1999-01-01 - 2000-04-30
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ledamot
1999-01-01 - 2000-04-30
Kommunstyrelsens förhandlingsdelegation -
Vordf
1999-01-01 - 2000-04-30
Närings o turismutskottet -
Ersättare
1999-01-01 - 2000-04-30
Näringslivsstiftelsen -
Ledamot
1999-01-01 - 2000-04-30
Partiberedning -
Ordf
1999-01-01 - 2000-04-30
Personal- och organisationsutskott -
Ordf
1999-01-01 - 2000-04-30
Samverkansorganet kommunen-LKAB -
Ledamot
1999-01-01 - 2000-04-30
Valberedning -
Ersättare
1999-01-01 - 2000-04-30
Kommunstyrelsens IT-grupp -
Ledamot
1999-01-01 - 1999-03-31
Arbetsmarknadsnämnd -
Ledamot
1995-01-01 - 1997-11-30
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1994-11-01 - 1997-09-30
Kommunförbundet Norrbotten -
Ersättare
1995-01-01 - 1997-09-30
Kommunstyrelse -
Ledamot
1996-03-01 - 1997-09-30
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ledamot
1996-03-01 - 1997-09-30
Omsorgsnämnd -
Ordf
1995-01-01 - 1997-09-30
Omsorgsnämndens au -
Ordf
1995-01-01 - 1997-09-30
Partiberedning -
Ledamot
1996-04-01 - 1997-09-30
Pensionärsrådet -
Ledamot
1995-01-01 - 1997-09-30
Samverkansorganet kommunen-LKAB -
Ledamot
1996-03-01 - 1997-09-30
Kommunstyrelse -
Ersättare
1995-01-01 - 1996-02-29
Kirunabostäder AB -
Ledamot
1995-01-01 - 1995-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se