Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Markusdotter, Elisabeth (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2011-01-01 - 2012-02-20
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2012-02-20
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2003-01-01 - 2012-02-20
Fritids- och kulturnämnd -
Ledamot
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
2007-01-01 - 2010-12-31
Länstrafiken -
Ombudsers
2008-10-16 - 2010-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Omsorgsnämnd -
Ledamot
2003-01-01 - 2006-12-31
Sparbanksstiftelsen Norrbotten -
Ombud
2004-05-03 - 2006-12-31
Sparbanksstiftelsen Norrbotten -
Ombud
2003-02-17 - 2004-02-29
Överförmyndarnämnden -
V ordförande
2003-01-01 - 2003-02-17
Omsorgsnämnd -
Ers OMS
2000-05-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1998-11-01 - 2002-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se