Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Stålnacke, Magnus (C)
Nämnd/styrelsePeriod
Styrelsen för Malmfältens folkhögskola -
Ledamot
2015-01-01 - 2019-06-10
Kommunfullmäktige -
Ers
2018-10-15 - 2019-03-03
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2015-01-01 - 2015-09-14
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
2012-09-17 - 2014-06-02
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Vice ordf
2011-01-01 - 2011-02-27
Kommunfullmäktige -
Ers
2010-11-01 - 2011-02-21
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombud
2011-01-01 - 2011-02-21
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
2011-01-01 - 2011-02-21
Kommunala Handikapprådet -
Ledamot MOB
2007-02-15 - 2010-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2006-02-13 - 2010-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ers
2007-01-01 - 2010-12-31
Krisledningsnämnd -
Ers
2010-03-01 - 2010-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Vice ordf
2008-10-16 - 2010-12-31
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2008-10-16 - 2010-12-31
Samverkanorganet kommunen-LKAB (Au) -
Ers
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2010-10-31
Länstrafiken -
Opp repr
2004-03-01 - 2008-10-16
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
2004-12-06 - 2008-10-15
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2003-01-01 - 2006-12-31
Omsorgsnämnd -
Ledamot
2004-03-01 - 2006-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ersättare
2004-05-03 - 2004-12-05
Länstrafiken -
Ombudsers
2003-02-17 - 2004-02-29

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se