Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Carlsson, Christer (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2013-02-25 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2013-09-23 - 2014-10-15
Malmfältens Folkhögskola -
Ombudsers
2007-09-24 - 2008-09-22
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Suppl
2008-06-10 - 2008-09-22
Fritids- och kulturnämnd -
Ledamot
2003-01-01 - 2006-12-31
Godemän vid fastighetsbildningsförrättning m m -
Godeman
1999-01-01 - 2006-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2004-11-09 - 2006-12-31
Lapplands Kommunalförbund -
Ers
2004-05-03 - 2006-12-31
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2003-01-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1998-11-01 - 2006-12-19
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ledamot
2004-03-08 - 2004-11-22
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
2004-03-01 - 2004-11-09
Bostadsrättsföreningen Hörnstenen -
Ersättare
2003-02-17 - 2004-02-29
Bostadsrättsföreningen Polstjärnan -
Ersättare
2003-02-17 - 2004-02-29
HSB:s fullmäktigestämma -
Ombudsers
2003-02-17 - 2004-02-29
Kommunförbundet Norrbotten -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Malmfältens folkhögskola -
Ombud
2003-01-01 - 2004-02-29
Miljö- och byggnämnden -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Riksbyggens årsmöte -
Ombud
2003-02-17 - 2004-02-29
Överförmyndarnämnden -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Fritids- och kulturnämnd -
Ersättare
1997-10-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
2000-05-01 - 2002-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Omsorgsnämnd -
Ledamot
1997-10-01 - 2002-12-31
Riksbyggens årsmöte -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Stiftelsen Malmfältens folkhögskola -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Miljönämnden -
Ersättare
1996-09-01 - 1998-12-31
Omsorgsnämnd -
Ersättare
1995-01-01 - 1997-09-30

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se