Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Tapani, Vera (-)
Nämnd/styrelsePeriod
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Ledamot
2009-12-15 - 2014-12-31
Kirunabostäder AB -
Ledamot
1995-11-01 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1996-04-04 - 2014-10-15
Partiberedning -
Ers
2010-02-22 - 2013-11-11
Kommunala Handikapprådet -
Ers OMS
2008-10-21 - 2010-12-31
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2009-04-06 - 2010-12-31
Socialnämnd -
Ledamot
2010-06-07 - 2010-12-31
Socialnämnd -
Ers
2007-01-01 - 2010-06-07
Utvecklingsforum för sjukvård, omsorg och folkhälsa -
Ers
2008-10-16 - 2009-06-30
Barn- och utbildningsnämnd -
Ledamot
2006-02-13 - 2006-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
2004-03-01 - 2006-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Personal- och organisationsutskott -
Ledamot
2003-03-01 - 2006-12-31
Samverkanorganet kommunen-LKAB -
Ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ers
2004-05-03 - 2006-02-12
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ersättare
2004-03-01 - 2004-09-12
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ledamot
2003-01-01 - 2004-02-29
Jukkasjärvi sockens belysningsförening -
Ledamot
2003-09-15 - 2004-02-29
Kommunstyrelsen -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Bostadsrättsföreningar -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelsens förhandlingsdelegation -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Näringslivsutskott -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Samverkansorganet kommunen-LKAB -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Valberedning -
Ers
2000-05-01 - 2002-12-31
Personal- och organisationsutskott -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-02-28
Byggnadsnämnden -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Omsorgsnämnd -
Ersättare
1995-01-01 - 1998-12-31
Pensionärsrådet -
Ersättare
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1994-11-01 - 1996-03-31
Kirunabostäder AB -
Ersättare
1995-01-01 - 1995-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se