Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Viinikainen, Jan (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Bostadsrättsföreningen Polstjärnan -
Ers
2004-11-09 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2008-06-09 - 2009-09-21
Kommunfullmäktige -
Ers
2006-11-01 - 2008-06-09
Socialnämnd -
Ers
2005-06-14 - 2008-02-11
Bostadsrättsföreningen Karlavagnen -
Ledamot
2004-11-09 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2004-06-14
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombudsers
2004-03-01 - 2004-06-14
Kommunstyrelsen -
Ersättare
2004-03-01 - 2004-06-14
Malmfältens folkhögskola -
Ombud
2004-03-01 - 2004-06-14
Valnämnden -
Ledamot
2004-03-01 - 2004-06-14
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Kommunstyrelsen -
Ledamot
2003-01-01 - 2004-02-28
Omsorgsnämnden -
Ordförande
2003-01-01 - 2003-12-31
Omsorgsnämnd -
Ersättare
1998-04-01 - 2002-12-31
Stiftelsen Malmfältens folkhögskola -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1998-11-01 - 2002-10-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2000-07-01
Fritids- och kulturnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2000-07-01

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se