Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Jernelöf, Bengt (FP)
Nämnd/styrelsePeriod
Valnämnd -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Godemän vid fastighetsbildningsförrättning m m -
Godeman
1995-01-01 - 2002-12-31
Kiruna Värmeverks AB -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ledamot
1994-06-01 - 1994-12-31
Kommunens revisorer -
Ersättare
1994-06-01 - 1994-12-31
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
1989-01-01 - 1994-12-31
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-05-31
Taxeringsnämnder -
Ledamot
1986-01-01 - 1991-12-31
Medaljkommitten -
Ledamot
1989-01-01 - 1990-06-30
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ersättare
1986-01-01 - 1989-12-31
Centrala arbetsmiljökommittén -
Ledamot
1980-01-01 - 1985-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se