Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Hirvelä, Åsa (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Bostadsrättsföreningen Karlavagnen -
Ers
2004-11-09 - 2010-12-31
Bostadsrättsföreningen Polstjärnan -
Ledamot
2004-11-09 - 2010-12-31
Kommunala Handikapprådet -
Ers MOB
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunala Pensionärsrådet -
Ledamot MOB
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ers
2005-09-05 - 2010-12-31
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombudsers
2008-11-24 - 2010-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
2007-01-01 - 2010-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ordf
2005-04-25 - 2010-12-31
Samverkanorganet kommunen-samerna -
Ledamot
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2010-10-31
Kommunstyrelsen -
Ledamot
2003-01-01 - 2004-04-01
Arbetsmarknadsnämnd -
Ersättare
2003-04-01 - 2004-02-29
Lapplands Kommunalförbund -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Arbetsmarknadsnämnd -
Ledamot
2000-05-01 - 2002-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Vordf
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Näringslivsstiftelsen -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Styrelsen Malmfältens Folkhögskola -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1998-11-01 - 2002-10-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ledamot
1998-03-01 - 1998-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se