Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Wettainen, Kjell-Erik (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Bad- och tvättstugeföreningar -
Parakka
2011-01-01 - 2018-12-31
Jukkasjärvi Sockens belysningsförening -
Ombud
2015-01-01 - 2018-12-31
Kommunala Handikapprådet -
Ers MOB
2005-03-02 - 2018-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Vice ordf
2015-02-23 - 2018-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
2015-01-01 - 2015-02-22
Jukkasjärvi Sockens belysningsförening -
Ledamot
2014-09-22 - 2014-12-31
Omsorgsnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-02-28
Styrelsen Malmfältens Folkhögskola -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Kf vitaliseringsutskott -
Ledamot
1992-01-01 - 1994-12-31
Styrelsen Malmfältens Folkhögskola -
Ordf
1987-06-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1985-11-01 - 1991-10-31
Socialnämnden -
Vordf
1988-01-01 - 1988-12-31
Socialnämnden sociala utskottet -
Ledamot
1988-01-01 - 1988-12-31
Styrelsen för tvättinrättningen -
Ersättare
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1982-11-01 - 1985-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se