Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Gunnestam, Lars (V)
Nämnd/styrelsePeriod
Bostadsrättsföreningen Polstjärnan -
Ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Jukkasjärvi Sockens belysningsförening -
Ombudsers
2015-01-01 - 2018-12-31
Jukkasjärvi Sockens belysningsförening -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Vice ordf
2011-01-01 - 2014-12-31
Kirunabostäder AB -
Vice ordf
2011-01-01 - 2014-12-31
Samverkanorganet kommunen-samerna -
Ers
2011-11-28 - 2014-12-31
Stiftelsen Kiruna Samegård -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2012-12-10 - 2013-04-08
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Ledamot
2009-12-15 - 2010-12-31
Kirunabostäder AB -
Ledamot
2004-01-01 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2004-09-27 - 2006-10-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
2002-11-01 - 2004-09-26
Stiftelsen Kiruna Samegård -
Ombud
2003-01-01 - 2004-02-29
Kirunabostäder AB -
Ordförande
2003-01-01 - 2003-12-31
Kirunabostäder AB -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2000-11-01 - 2002-12-31
Kirunabostäder AB -
Ledamot
1990-05-01 - 1995-12-31
Byggnadsnämnden -
Ledamot
1989-01-01 - 1994-12-31
Ks plan o tekn utskottet -
Ersättare
1993-01-01 - 1994-12-31
Samverkansorganet kommunen-samerna -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Stiftelsen Malmfältens folkhögskola -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1991-11-01 - 1994-10-31
Kf vitaliseringsutskott -
Ledamot
1992-01-01 - 1993-02-28

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se