Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Suup, Gösta (V)
Nämnd/styrelsePeriod
Bostadsrättsföreningen Karlavagnen -
Ers
2015-01-01 - 2018-06-18
Kiruna Folkets Hus och Park -
Revisorers
2011-01-01 - 2018-06-18
Kiruna kommunpartner AB -
Lek rev suppl
2011-01-01 - 2016-12-31
Kiruna Kraft AB -
Lek rev suppl
2011-01-01 - 2016-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Lek rev suppl
2015-01-01 - 2016-12-31
Kirunabostäder AB -
Lek rev suppl
2015-01-01 - 2016-12-31
Kommunens revisorer -
Revisor
2016-10-25 - 2016-12-31
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Lek rev suppl
2011-01-01 - 2016-12-31
Kommunens revisorer -
Ledamot
2015-01-01 - 2016-10-24
Bostadsrättsföreningen Polstjärnan -
Revisorers
2011-01-01 - 2014-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Lek revisor
2011-02-21 - 2014-12-31
Kirunabostäder AB -
Lek revisor
2011-02-21 - 2014-12-31
Kommunens revisorer -
Revisor
2011-01-01 - 2014-12-31
Malmfältens Folkhögskola -
Revisorers
2011-01-01 - 2014-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Lek rev suppl
2011-01-01 - 2014-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Lek rev suppl
2011-01-01 - 2011-02-20
Kirunabostäder AB -
Lek rev suppl
2008-02-11 - 2011-02-20
Kommunens revisorer -
Ordf
2008-10-16 - 2010-12-31
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Lek revisor
2008-02-11 - 2010-12-31
Kommunens revisorer -
Vice ordf
2005-04-25 - 2008-10-15
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
1999-01-01 - 2006-12-31
Kommunens revisorer -
Ersättare
2003-12-08 - 2005-04-24
Miljö- och byggnämnd -
Ersättare
2004-05-03 - 2005-02-13
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Suppleant
2004-05-03 - 2005-02-13
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-03-07
Malmfältens Kraftverk AB -
Ledamot
2003-09-15 - 2004-02-29
Miljö- och byggnämnden -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Tekniska Verken i Kiruna AB -
Suppleant
2003-01-01 - 2004-02-29
Tornedalsrådet -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Byggnadsnämnden -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Pensionärsrådet -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Taxeringsnämnder -
Ledamot
1977-01-01 - 1994-12-31
Räddningsnämnden -
Ledamot
1990-07-01 - 1991-12-31
Räddningsnämnden -
Ersättare
1986-10-01 - 1990-06-30

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se