Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Ericson, Harald (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Arbetsmarknadsnämnd -
Ledamot
2003-01-01 - 2003-02-17
Kiruna Kraft AB -
Suppleant
2003-01-01 - 2003-02-17
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2003-02-17
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombud
2003-01-01 - 2003-02-17
Kommunstyrelsen -
Ledamot
2003-01-01 - 2003-02-17
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ledamot
2003-01-01 - 2003-02-17
Samverkansorganet kommunen-LKAB -
Ledamot
2003-01-01 - 2003-02-17
Arbetsmarknadsnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Esrange Lokala Samrådskommitté -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Kiruna Kraft AB -
Suppleant
1999-01-01 - 2002-12-31
Kiruna Renhållnings AB -
Ombud
1999-01-01 - 2002-12-31
Kiruna Värmeverks AB -
Ombud
1999-01-01 - 2002-12-31
Kirunabostäder AB -
Ombud
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunförbundet Norrbotten -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
1998-09-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Lapplands Kommunalförbund -
Ledamot
1992-01-01 - 2002-12-31
NAB -
Suppleant
1999-01-01 - 2002-12-31
Näringslivsstiftelsen -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Näringslivsutskott -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Personal- och organisationsutskott -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Samverkansorganet kommunen-LKAB -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Tornedalsrådet -
Suppleant
1999-01-01 - 2002-12-31
Valberedning -
Suppleant
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1993-05-15 - 2002-10-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Suppleant
1998-09-01 - 1998-12-31
Kommunstyrelse -
Suppleant
1995-06-01 - 1998-08-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ordf
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunstyrelse -
Suppleant
1993-07-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Suppleant
1992-01-01 - 1993-05-14
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Ledamot
1980-01-01 - 1991-12-31
Skolstyrelsen -
Suppleant
1990-07-01 - 1991-12-31
Polisstyrelsen -
Suppleant
1980-01-01 - 1988-12-31
Socialnämnden -
Suppleant
1984-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
Suppleant
1982-11-01 - 1985-10-31
Bostadsrättsföreningen Graniten -
Ledamot
1980-01-01 - 1982-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se