Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Kohkoinen, Viveca (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2013-11-12 - 2020-10-20
Överförmyndarnämnd -
Ledamot
2019-01-01 - 2020-10-20
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2011-01-01 - 2019-02-18
Gränskommunråd -
Ledamot
2015-01-01 - 2018-12-31
Sámi Teáhter -
Ledamot
2018-11-05 - 2018-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2010-11-01 - 2013-11-11
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2009-02-23 - 2010-10-31
Partiberedning -
Ers
2008-11-24 - 2010-10-31
Valberedning -
Ers
2008-11-24 - 2010-10-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2006-11-01 - 2009-02-22
Byggnadsnämnden -
Ledamot
1980-01-01 - 1991-12-31
Byggnadsnämndens arbetsutskott -
Ersättare
1980-01-01 - 1991-12-31
Kirunabostäder AB -
Ledamot
1983-01-01 - 1991-12-31
Taxeringsnämnder -
Ledamot
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1982-11-01 - 1985-10-31
Centrala Byggnadskommittén -
Ledamot
1980-01-01 - 1982-12-31
Stiftelsen Svappavaarahus -
Ledamot
1980-01-01 - 1982-12-31
Taxeringsnämnder -
Ledamot
1980-01-01 - 1982-12-31
Brandstyrelsen -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Byggnadsnämnden -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Centrala Byggnadskommittén -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Stiftelsen Svappavaarahus -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Taxeringsnämnder -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se