Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Uusitalo, Karin (C)
Nämnd/styrelsePeriod
Godemän vid fastighetsbildningsförrättning m m -
Godeman
2015-01-01 - 2018-12-31
Socialnämnd -
Ledamot
2011-01-01 - 2018-12-31
Överförmyndarnämnd -
Ledamot
2016-02-22 - 2018-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2010-11-01 - 2018-10-14
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2015-01-01 - 2018-09-24
Malmfältens Folkhögskola -
Ombud
2011-02-21 - 2014-12-31
Överförmyndarnämnd -
Ers
2011-02-21 - 2014-12-31
Socialnämnd -
Insyns
2007-11-26 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2006-11-01 - 2010-10-31
Handikapprådet -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Omsorgsnämnd -
Ledamot
1992-01-01 - 1994-12-31
Omsorgsnämndens arbetsutskott -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1993-01-01 - 1994-10-31
Socialnämnden -
Ersättare
1989-01-01 - 1991-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se