Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Määttä, Thomas (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Gränskommunråd -
Ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Gymnasienämnden för Lapplands gymnasium -
Ledamot
2015-01-01 - 2018-12-31
Jukkasjärvi sockenallmänning och Vittangi byasamfällighet -
Ombudsers
2015-01-01 - 2018-12-31
Vittangi Folkets Hus -
Revisor
2007-01-01 - 2018-12-31
Kommunfullmäktige -
Vice ordf
2014-10-16 - 2018-10-14
Barn- och utbildningsnämnd -
Ledamot
2008-11-24 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2010-11-01 - 2014-10-15
Gymnasienämnden för Lapplands gymnasium -
Ers
2010-01-01 - 2010-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ers
2006-04-24 - 2008-11-24

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se