Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Haara, Hugo (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Karesuando skogsallmänning -
Revisorers
2015-01-01 - 2018-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Kirunabostäder AB -
Ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Tornedalsrådet -
Ledamot
2015-01-01 - 2018-12-31
Länstrafiken -
Ombud
2015-01-01 - 2015-02-23
Godemän vid fastighetsbildningsförrättning m m -
Godeman
2008-02-11 - 2014-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Ledamot
2012-11-13 - 2014-12-31
Kirunabostäder AB -
Ledamot
2012-11-13 - 2014-12-31
Länstrafiken -
Ombudsers
2011-01-01 - 2014-12-31
Valnämnd -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2012-02-20 - 2013-05-27
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Suppl
2009-12-15 - 2012-11-12
Kirunabostäder AB -
Suppl
2003-01-01 - 2012-11-12
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2005-06-14 - 2010-12-31
Tornedalsrådet -
Ers
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2009-04-06 - 2010-10-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2006-11-01 - 2009-04-05
Tornedalsrådet -
Ledamot
2004-03-01 - 2006-12-31
Valnämnd -
Ers
2004-03-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2004-12-16 - 2006-10-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
2002-11-01 - 2004-12-15
Miljö- och byggnämnden -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Tornedalsrådet -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Kirunabostäder AB -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2000-07-01 - 2002-12-31
Tornedalsrådet -
Ledamot
1998-02-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1997-06-01 - 2002-10-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ledamot
1996-11-01 - 1998-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ersättare
1992-01-01 - 1996-10-31
Masugnsbynas hembygdsförening -
Ledamot
1987-06-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1994-06-01 - 1994-10-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1991-11-01 - 1994-05-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ersättare
1989-10-01 - 1991-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se