Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Andersson, Lars (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Malmfältens Kraftverk AB -
Ledamot
2015-01-01 - 2018-12-31
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombudsers
2011-01-01 - 2014-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Suppl
2008-11-24 - 2014-12-31
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombud
2008-11-24 - 2010-12-31
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombudsers
2007-11-26 - 2008-11-24
Malmfältens Kraftverk AB -
Ombud
2007-01-01 - 2008-11-24
Malmfältens Kraftverk AB -
Ombudsers
2003-03-01 - 2006-12-31
Fritids o kulturnämnd au -
Ersättare
1983-01-01 - 1991-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ledamot
1983-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1988-02-01 - 1988-10-31
Handikapprådet -
Ledamot
1983-01-01 - 1985-12-31
Kiruna ABF-avdelning§ -
Ers rev
1983-01-01 - 1985-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1982-11-01 - 1985-10-31
Fok kulturavdelning -
Ersättare
1980-01-01 - 1982-12-31
Trafiknämnden -
Ersättare
1974-01-01 - 1979-12-31
Företagsnämnden -
Ersättare
1974-01-01 - 1974-12-31
Turistnämnden -
Ledamot
1971-01-01 - 1973-12-31
Turistnämnden -
Ersättare
1970-01-01 - 1970-12-31
Turistnämnden -
Ledamot
1968-01-01 - 1969-12-31
Turistnämnden -
Ersättare
1964-01-01 - 1967-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se