Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Lindberg, Gunnel (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2007-06-11 - 2010-12-31
Kiruna hemvärnsbataljon, Per Baldemar -
Revisorers
2004-03-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
ersättare
1997-10-01 - 1998-10-31
Kiruna Renhållnings AB -
Ersättare
1995-01-01 - 1995-12-31
Kiruna Värmeverks AB -
Ersättare
1995-01-01 - 1995-12-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Ks plan o tekn utskottet -
Ersättare
1994-04-01 - 1994-12-31
Personal- och organisationsutskott -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
1989-01-01 - 1991-12-31
Taxeringsnämndens 2:a distrikt -
Ersättare
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1988-11-01 - 1991-10-31
Försäkringsnämnden -
Vordf
1986-07-01 - 1988-12-31
Konsumentnämnden -
Ersättare
1987-12-01 - 1988-12-31
Taxeringsnämndens 2:a distrikt -
Ledamot
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1985-11-01 - 1988-10-31
Försäkringsnämnden -
Ledamot
1986-01-01 - 1986-06-30
Taxeringsnämndens 4:e distrikt -
Ledamot
1983-01-01 - 1985-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se