Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Isaksson, Ulrik (MP)
Nämnd/styrelsePeriod
Nämndemän vid Gällivare tingsrätt -
Nämndeman
2016-10-24 - 2019-12-31
Valnämnd -
Ledamot
2008-10-16 - 2010-12-31
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ers
2007-12-10 - 2008-11-03
Valnämnd -
Vice ordf
2004-03-01 - 2008-10-15
Barn- och utbildningsnämnd -
Ers
2003-12-08 - 2006-12-31
Miljö och hälsoskyddsnämnden -
Ersättare
1992-01-01 - 1993-10-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1989-01-01 - 1990-03-01
Partiberedning -
Ledamot
1989-01-01 - 1990-03-01

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se