Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Ringholt, Sture (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunstyrelse -
Ers
2012-06-11 - 2014-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2014-12-31
Tornedalsrådet -
Ledamot
2011-01-01 - 2014-12-31
Valnämnd -
Ers
2007-01-01 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2010-11-01 - 2012-02-20
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2008-10-16 - 2010-12-31
Landsbygdsforum -
Ordf
2010-04-20 - 2010-12-31
Landsbygdsforum -
Ledamot
2009-04-06 - 2010-04-19
Abisko Naturvetenskapliga station -
Ersättare
2004-03-01 - 2004-03-02
Byggnadsnämnden -
Ersättare
1997-11-01 - 1998-12-31
Omsorgsnämnd -
Ersättare
1996-11-01 - 1997-06-01

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se