Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Johansson, Anna-Britta (V)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2007-09-24 - 2010-10-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2002-11-01 - 2007-09-23
Godemän vid fastighetsbildningsförrättning m m -
Ledamot
1999-03-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1982-11-01 - 2002-10-31
Byggnadsnämnden -
Ersättare
1995-01-01 - 1998-12-31
Kirunabostäder AB -
Ersättare
1997-03-01 - 1998-12-31
Byggnadsnämnden -
Ledamot
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1983-01-01 - 1991-12-31
Kommunstyrelsens förmedlingsutskott -
Ersättare
1983-01-01 - 1991-12-31
Skyddskommittén övriga förv -
Ledamot
1986-01-01 - 1991-12-31
Jämställdhetsdelegation -
Ledamot
1984-01-01 - 1990-06-30
Jämställdhetsdelegation -
Ersättare
1983-01-01 - 1983-12-31
Kommundelsråd Vittangi -
Ledamot
1980-01-01 - 1982-12-31
Taxeringsnämndens 7:e distrikt -
Ledamot
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1979-11-01 - 1982-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se