Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Utsi, Torleif (M)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunfullmäktige -
Ers
2002-11-01 - 2009-04-06
Tornedalsrådet -
Ers
2004-05-03 - 2008-10-16
Karesuando skogsallmänning -
Revisorers
2004-11-09 - 2006-12-31
Stiftelsen Råstojaure -
Revisorers
2004-11-09 - 2006-12-31
Karesuando skogsallmänning -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Stiftelsen Malmfältens folkhögskola -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1998-11-01 - 2002-10-31
Byggnadsnämnden -
Ersättare
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1997-11-01 - 1998-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se