Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Tuoremaa, Gerda (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Karesuando skogsallmänning -
Ers
2004-03-01 - 2010-12-31
Landsbygdsforum -
Ers
2008-10-16 - 2010-10-31
Tornedalsrådet -
Ledamot
2007-06-11 - 2010-10-31
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2007-01-01 - 2009-09-21
Samarbetsn Enontekiö-Kautokeino-Kiruna -
Ledamot
2004-03-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2003-09-17
Omsorgsnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1994-11-01 - 2002-10-31
Miljö och hälsoskyddsnämnden -
Ledamot
1992-01-01 - 1998-12-31
Miljö och hälsoskyddsnämnden -
Ersättare
1986-01-01 - 1991-12-31
Överförmyndarnämnd -
Ledamot
1991-01-01 - 1991-12-31
Konsumentnämnden -
Ersättare
1986-01-01 - 1990-06-30

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se