Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Klippmark, Thore (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Gränskommunråd -
Ledamot
2007-06-11 - 2014-09-08
Kommunstyrelse -
Ers
2011-11-15 - 2014-09-08
Styrelsen för Tornedalsrådet -
Ledamot
2004-03-01 - 2014-09-08
Landsbygdsforum -
Ers
2007-06-11 - 2010-12-31
Via Lappia -
Ledamot
2009-09-01 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ordf
2004-01-01 - 2010-10-31
Samarbetsn Enontekiö-Kautokeino-Kiruna -
Ledamot
2003-01-01 - 2006-12-31
Länstrafiken -
Opp repr
2003-01-01 - 2004-02-29
Tornedalsrådet -
Ledamot
2003-01-01 - 2004-02-29
Kommunfullmäktige -
2:e v ordf
2003-11-10 - 2003-12-31
Kommunfullmäktige -
Ordf
1998-11-01 - 2002-10-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1989-01-01 - 1998-10-31
Tornedalsrådet -
Ledamot
1977-01-01 - 1991-12-31
Jämställdhetsdelegation -
Ersättare
1989-01-01 - 1990-06-30
Jämställdhetsdelegation -
Ledamot
1986-01-01 - 1988-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se