Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Sarri, Ylva (KD)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ers
2002-11-01 - 2014-10-15
Partiberedning -
Ers
2004-05-03 - 2014-10-14
Valberedning -
Ers
2006-11-01 - 2014-10-14
Fritids- och kulturnämnd -
Ledamot
2008-10-16 - 2010-12-31
Kommunala Pensionärsrådet -
Ers FOK
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunala Handikapprådet -
Ledamot FOK
2007-01-01 - 2008-12-16
Sámi Teáhter -
Ledamot
2007-03-12 - 2008-10-16
Fritids- och kulturnämnd -
Vice ordf
2007-01-01 - 2008-10-15
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2004-03-01 - 2006-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Suppl
2004-09-13 - 2006-12-31
Fritids- och kulturnämnden -
Insynspolitiker
2003-01-01 - 2004-02-29
Kommunförbundet Norrbotten -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Valberedning -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Fritids- och kulturnämnd -
Ersättare
1997-10-01 - 2002-12-31
Valberedning -
Ers
2000-11-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1998-11-01 - 2002-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se