Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Välitalo, Per (MP)
Nämnd/styrelsePeriod
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2015-01-01 - 2018-02-19
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Valnämnd -
Insyns
2012-02-20 - 2014-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2007-01-01 - 2010-04-19
Kommunfullmäktige -
Ers
2006-06-12 - 2010-04-19
Naturvårdsnämnd -
Ombud
2008-10-16 - 2010-04-19
Stiftelsen Kiruna Samegård -
Ers
2007-01-01 - 2010-04-19
Tornedalsrådet -
Ers
2007-01-01 - 2010-04-19
Barn- och utbildningsnämnd -
Ers
2006-02-13 - 2006-12-31
Jukkasjärvi sockenallmännig och Vittangi byasamfällighet -
Ombud
2003-02-17 - 2004-02-29
Malmfältens folkhögskola -
Ombud
2003-01-01 - 2004-02-29
Tornedalsrådet -
Ledamot
2003-02-17 - 2004-02-29
Fritids- och kulturnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Samverkansorganet kommunen-samerna -
Ersättare
2000-03-01 - 2002-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se