Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Pounu, Svante (KD)
Nämnd/styrelsePeriod
Gruppledare -
Gruppledare
2014-10-15 - 2017-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1991-11-01 - 2017-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2008-10-16 - 2017-12-31
Partiberedning -
Ledamot
1995-01-01 - 2017-12-31
Valberedning -
Ledamot
1995-01-01 - 2017-12-31
Kommunens Översiktsplanegrupp -
Ledamot
2004-03-08 - 2014-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ers
2004-03-01 - 2010-12-31
Krisledningsnämnd -
Ers
2010-03-01 - 2010-12-31
Landsbygdsforum -
Ledamot
2008-10-16 - 2010-12-31
Samverkanorganet kommunen-LKAB (Au) -
Ers
2004-03-01 - 2010-12-31
Tornedalsrådet -
Ers
2008-10-16 - 2010-12-31
Gränskommunråd -
Ers
2007-06-11 - 2008-10-16
Pulsujärvivägens styrelse -
Ledamot
2007-01-01 - 2008-10-16
Styrelsen för Tornedalsrådet -
Ers
2004-03-01 - 2008-10-16
Kommunstyrelse -
Ledamot
2007-01-01 - 2008-10-15
Landsbygdsforum -
Vice ordf
2007-06-11 - 2008-10-15
Arbetsmarknadsnämnd -
Ers
2004-03-01 - 2006-12-31
Kommunstyrelse -
2:e vice ordf
2004-02-09 - 2006-12-31
Samverkanorganet kommunen-samerna -
Ledamot
2006-09-04 - 2006-12-31
Stiftelsen Råstojaure -
Ombudsers
2004-09-13 - 2006-12-31
Tornedalsrådet -
Ers
2004-05-03 - 2006-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Miljö- och byggnämnd -
Insyn
1999-01-01 - 2002-12-31
Omsorgsnämnd -
Insyn
1999-01-01 - 2002-12-31
Samarbetsn Enontekiö-Kautokeino-Kra -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Stiftelsen Råstojaure -
Ombud
1999-01-01 - 2002-12-31
Valnämnd -
Insyn
1999-01-01 - 2002-12-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ersättare
1995-01-01 - 1998-12-31
Handikapprådet -
Ersättare
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
1994-03-01 - 1998-12-31
Tornedalsrådet -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-05-31
Barn- och utbildningsnämnd -
Ledamot
1992-01-01 - 1994-12-31
Polisstyrelsen -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Yrkesråd bygg och anläggning -
Ledamot
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-02-28

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se