Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Östnell, Bengt (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunfullmäktige -
Ers
2010-11-01 - 2012-09-17
Miljö- och byggnämnd -
Ers
2009-04-06 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2008-09-22 - 2009-06-01
Kommunfullmäktige -
Ers
2006-11-01 - 2008-09-21
Kirunabostäder AB -
Ledamot
2003-01-01 - 2006-12-31
Kommunstyrelse -
Ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Omsorgsnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2004-11-16 - 2006-10-31
Kommunförbundet Norrbotten -
Ombudsers
2004-03-01 - 2005-04-24
Kommunfullmäktige -
Ersättare
2002-11-01 - 2004-11-08
Kommunstyrelse -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1998-11-01 - 2002-10-31
Omsorgsnämnd -
Ersättare
1997-12-01 - 1998-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se