Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Mämmi, Sören (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Karesuando skogsallmänning -
Ordf
2004-02-09 - 2018-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ledamot
2012-06-11 - 2014-12-31
Tornedalsrådet -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2009-04-06 - 2012-06-10
Samarbetsn Enontekiö-Kautokeino-Kiruna -
Ledamot
2004-03-01 - 2006-12-31
Arbetsmarknadsnämnd -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Karesuando skogsallmänning -
Ordf
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Näringslivsutskott -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31
Samarbetsn Enontekiö-Kautokeino-Kra -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Karesuando skogsallmänning -
Ledamot
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
1998-09-01 - 1998-12-31
Personal- och organisationsutskott -
Ledamot
1995-06-01 - 1998-12-31
Stiftelsen Råstojaure -
Ersättare
1997-10-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1994-11-01 - 1998-10-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1992-01-01 - 1998-08-31
Karesuando skogsallmänning -
Vordf
1992-10-01 - 1994-12-31
Länstrafiken -
Ombud
1992-01-01 - 1994-12-31
Personal- och organisationsutskott -
Ersättare
1992-01-01 - 1994-12-31
Stiftelsen Råstojaure -
Ersättare
1989-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Ersättare
1988-11-01 - 1994-10-31
Karesuando skogsallmänning -
Ledamot
1992-01-01 - 1992-09-30
Karesuando skogsallmänning -
Ersättare
1989-01-01 - 1991-12-31
Samarbetsn Enontekiö-Kautokeino-Kra -
Ledamot
1991-04-01 - 1991-12-31
Turistnämnden -
Ledamot
1986-01-01 - 1988-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se