Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Nordwall, Siwert (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Malmfältens Kraftverk AB -
Ledamot
2007-01-01 - 2010-12-31
Styrelsen för Malmfältens folkhögskola -
Ledamot
2003-01-01 - 2010-12-31
Bostadsrättsföreningen Fjället -
Ers
2006-02-13 - 2006-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Ombud
2004-03-01 - 2006-12-31
Stiftelsen Malmfältens folkhögskola -
Ledamot
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunstyrelse -
Ersättare
1977-01-01 - 1994-12-31
Personal- och organisationsutskott -
Ledamot
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
1976-11-01 - 1991-10-31
Kiruna Värmeverks AB -
Ombud
1986-01-01 - 1988-12-31
Samarbetsnämnden kommunen-FO66 -
Ersättare
1977-01-01 - 1988-12-31
Kiruna Värmeverks AB -
Ledamot
1983-01-01 - 1985-12-31
Turistnämnden -
Ledamot
1983-01-01 - 1985-12-31
Turistnämndens arbetsutskott -
Ledamot
1983-01-01 - 1985-12-31
Handikapprådet -
Ersättare
1980-01-01 - 1982-12-31
Interimsstyrelse Thulegården -
Vordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunstyrelsens förmedlingsutskott -
Ersättare
1980-01-01 - 1982-12-31
Pensionärsrådet -
Ordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Socialnämnden -
Ledamot
1980-01-01 - 1982-12-31
Socialnämndens sociala delegation -
Vordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Interimsstyrelse Thulegården -
Ordf
1978-07-01 - 1979-12-31
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Pensionärsrådet -
Ledamot
1977-01-01 - 1979-12-31
Polisstyrelsen -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Social centralnämnd allm delegation -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Socialnämnden -
Ersättare
1977-01-01 - 1979-12-31
Interimsstyrelse Thulegården -
Ersättare
1977-01-01 - 1978-06-30
Fritids och Kulturnämnden fritidsavdelning -
Ersättare
1971-01-01 - 1973-12-31
Företagsnämnden -
Ledamot
1961-01-01 - 1964-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se