Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik för Bäckström, Håkan (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunfullmäktige -
Ers
2014-10-16 - 2020-10-26
Konstmuseet i Norr -
Ledamot
2017-01-01 - 2018-12-31
Kultur- och utbildningsnämnd -
Ledamot
2015-04-13 - 2018-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Ombud
2011-01-01 - 2018-12-31
Sparbanken Nord -
Huvudman
2015-01-01 - 2018-12-31
Överförmyndarnämnd -
Vice ordf
2015-01-01 - 2018-12-31
Esrange Lokala Samrådskommitté -
Ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Fritids- och kulturnämnd -
Ers
2012-06-11 - 2014-12-31
Kiruna Lappland Ekonomisk förening -
Ombudsers
2011-01-01 - 2014-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Suppl
2011-01-01 - 2014-12-31
Kirunabostäder AB -
Suppl
2011-01-01 - 2014-12-31
Kommunstyrelse -
Ledamot
2011-01-01 - 2014-12-31
Samverkanorganet kommunen-samerna -
Ers
2014-04-07 - 2014-12-31
Kommunfullmäktige -
Ledamot
2002-11-01 - 2014-10-15
Fritids- och kulturnämnd -
Ledamot
2003-01-01 - 2010-12-31
Kiruna Näringsfastigheter AB -
Ledamot
2009-12-15 - 2010-12-31
Kirunabostäder AB -
Ledamot
2007-09-24 - 2010-12-31
Malmfältens Kraftverk AB -
Ledamot
2008-11-24 - 2010-12-31
Arbetsmarknadsnämnd -
Ers
2007-01-01 - 2010-06-07
Kiruna Kraft AB -
Ledamot
2008-10-16 - 2009-12-15
Kommunstyrelsen -
Ersättare
2003-01-01 - 2004-02-29
Fritids- och kulturnämnd -
Ersättare
1999-01-01 - 2002-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)




TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se