Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 2019-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Bergman, Gunnar Ledamot V2019-01-01 - 2019-10-21
Fors, Elin Ers C2019-01-01 - 2020-09-14
Hägg, Paulina Ers M2019-01-01 - 2019-09-16
Bohm, Annicka Ers S2019-01-01 - 2019-10-21
Persson, Marie Ers V2019-01-01 - 2020-10-20
 
Aktiva förtroendevalda
Nylén, Sten Ledamot -2019-01-01 - 2020-11-22
Ryytty, Maria Ers C2019-01-01 - 2019-11-25
Isaksson, Ulf Ers SJVP2019-01-01 - 2020-09-14
Vånsjö, Dick 1:e vice ordf SJVP2019-01-01 - 2020-11-22
 
Aktuell styrelse
Selberg, Gunnar Ordf C2019-01-01 - ff
Hjertell, Katarina Ledamot C2019-01-01 - ff
Holmström, Mats Ledamot C2019-01-01 - ff
Lans, Rune Ledamot C2019-01-01 - ff
Johansson, Thore Ledamot C2019-01-01 - ff
Sydberg, Stefan 2:e vice ordf M2019-01-01 - ff
Eliasson, Tord Ledamot M2019-01-01 - ff
Taaveniku, Mats Ledamot S2019-01-01 - ff
Bäckström, Sirpa Ledamot S2019-01-01 - ff
Stålnacke, Jonas Ledamot S2019-01-01 - ff
Persson Holmdén, Elisabeth Ledamot S2019-01-01 - ff
Larsson Blind, Åsa Ledamot SL2019-01-01 - ff
Henelund, Annica Ers C2019-01-01 - ff
Gustafsson, Magnus Ers C2019-01-01 - ff
Paulsson, Kenneth Ers C2019-01-01 - ff
Ek, Bo Ers SJVP2019-01-01 - ff
Pounu, Krister Ers KD2019-01-01 - ff
Brännvall, Christine Ers FI2019-01-01 - ff
Sirén, Niklas Ers S2019-01-01 - ff
Gunillasson-Sevä, Siv Ers S2019-01-01 - ff
Nilsson, Kenneth Ers S2019-01-01 - ff
Fredlund, Mats Insyns SD2019-01-01 - ff
Rönnebro, Lilly Insyns KIP2019-01-01 - ff

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se