Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 2018-09-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Määttä, Thomas Vice ordf S2014-10-16 - 2018-10-14
Holmdahl, Åsa Ledamot C2015-06-01 - 2018-10-14
Mukka, Lars-Åke Ledamot C2015-06-15 - 2018-10-14
Uusitalo, Karin Ledamot C2010-11-01 - 2020-02-17
Forsberg, Lisa Ledamot FI2017-04-10 - 2018-10-14
Hetta, Laila Ledamot KD2018-01-01 - 2018-10-14
Söyrinki, Jari Ledamot KNEG2010-11-01 - 2018-10-14
Emmoth, Henry Ledamot MP2014-10-16 - 2018-10-14
Kohkoinen, Viveca Ledamot S2013-11-12 - 2020-10-20
Nygren, Jan-Erik Ledamot S2014-10-16 - 2018-10-14
Zakrisson, Kristina Ledamot S2010-11-01 - 2018-10-14
Aldenlöv, Peter Ledamot SD2016-10-12 - 2018-10-14
Blind-Berg, Åsa Ledamot SL2017-04-10 - 2018-10-14
Bergman, Gunnar Ledamot V2006-11-01 - 2019-09-26
Tjäder, Lena Ledamot V2017-09-22 - 2018-10-14
Esko, Per Ers C2015-06-01 - 2018-10-14
Larsson, Robert Ers C2016-04-11 - 2018-10-14
Martinez, Jennie Ers C2015-06-15 - 2018-10-14
Scherman, Peter Ers C2015-09-29 - 2018-10-14
Zakrisson, Lisa Ers FI2014-10-16 - 2018-10-14
Eriksson, Kenneth Ers KIP2016-02-22 - 2018-10-14
Haapalahti, Margaretha Ers KIP2014-10-16 - 2018-10-14
Eliasson, Nathalie Ers KNEG2014-12-08 - 2018-10-14
Tuoremaa, Patrik Ers KNEG2016-09-12 - 2018-10-14
Alsterdal, Therese Ers M2014-10-16 - 2018-10-14
Stålnacke, Jonas Ers M2017-04-18 - 2018-10-14
Nilsson, Per Ers MP2010-11-01 - 2018-10-14
Vilgats, Timo Ers MP2014-10-16 - 2018-10-14
Holmdén, Roland Ers S2015-02-23 - 2018-10-14
Johansson, Maivor Ers S2014-10-16 - 2018-10-14
Simma, Cecilia Ers SL2017-04-10 - 2018-10-14
Sundkvist, Kurt Ers V2018-09-01 - 2018-10-14
 
Aktiva förtroendevalda
Nilsson, Ann-Kristin Ordf S2014-10-16 - 2018-10-14
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Stålnacke, Kenneth Ledamot -2014-10-16 - 2018-10-14
Henelund, Annica Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Hjertell, Katarina Ledamot C2014-10-16 - 2018-10-14
Holmström, Mats Ledamot C2014-10-16 - 2018-10-14
Johansson, Göran Ledamot C2017-01-11 - 2018-10-14
Johansson, Thore Ledamot C2014-10-16 - 2018-10-14
Lans, Anna Ledamot C2016-04-11 - 2018-10-14
Lans, Rune Ledamot C2010-11-01 - 2018-10-14
Paulsson, Kenneth Ledamot C2014-10-16 - 2018-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Wahlberg, Andreas Ledamot C2015-06-01 - 2018-09-05
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2013-03-26 - 2018-10-14
Abrahamsson, Mattias Ledamot M1998-11-01 - 2018-10-14
Sydberg, Stefan Ledamot M2010-11-01 - 2018-10-14
Ek, Bo Ledamot NS2017-06-26 - 2018-10-14
Messner, Doris Ledamot NS2014-10-16 - 2018-10-14
Vånsjö, Dick Ledamot NS2006-11-01 - 2018-10-14
Baas, Marianne Ledamot S2014-10-16 - 2018-10-14
Bäckström, Sirpa Ledamot S2010-11-01 - 2018-10-14
Ekhtiari, Ashkan Ledamot S2014-10-16 - 2018-10-14
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-01-01 - 2018-10-14
Nilsson, Kenneth Ledamot S1998-11-01 - 2018-10-14
Persson Holmdén, Elisabeth Ledamot S2014-10-16 - 2019-10-23
Stålnacke, Jonas Ledamot S2015-02-23 - 2018-10-14
Suup, Roger Ledamot S2006-09-25 - 2018-10-14
Idivuoma, Per Gustav Ledamot SL2014-10-16 - 2018-10-14
Henriksson, Siv Ledamot V2010-11-01 - 2018-10-14
Stridsman, Sten Ledamot V2018-09-01 - 2018-10-14
Gustafsson, Kärstin Ers C2015-02-23 - 2018-09-04
Stålnacke, Birgitta Ers C2015-06-01 - 2018-10-14
Bergman, Emma Ers FI2017-04-10 - 2018-10-14
Töyrä, Isak Ers KD2018-01-01 - 2018-10-14
Pounu, Birgitta Ers NS2016-02-16 - 2018-10-14
Bäckström, Håkan Ers S2014-10-16 - 2020-10-26
Jatko Töyrä, Nina Ers S2016-11-01 - 2018-10-14
Rannerud, Hanna Ers S2014-10-16 - 2018-10-14
Sydberg, Jan Ers S2014-10-16 - 2018-10-14
Tano, Anders Ers S2014-10-16 - 2018-10-14
Töyrä, Emilia Ers S2014-10-16 - 2018-10-14
Ek, Jörgen Ers SJVP2017-06-26 - 2018-10-14
Kemi, Lars Jonas Ers SL2014-10-16 - 2018-10-14
Söderberg, Doris Ers V2017-09-22 - 2018-10-14

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se