Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 2018-10-15
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Uusitalo, Karin Ledamot C2010-11-01 - 2020-02-17
Kohkoinen, Viveca Ledamot S2013-11-12 - 2020-10-20
Paulsson, Kjell Ledamot SD2018-10-15 - 2018-12-10
Bergman, Gunnar Ledamot V2006-11-01 - 2019-09-26
Fors, Elin Ers C2018-10-15 - 2020-06-08
Olsson, Ulla Ers C2018-09-20 - 2020-08-23
Stålnacke, Magnus Ers C2018-10-15 - 2019-03-03
Forsberg, Lisa Ers FI2018-10-15 - 2020-02-17
Esberg, Jenny Ers KD2018-10-15 - 2019-05-23
Bohm, Annicka Ers S2018-10-15 - 2019-09-30
Paulsson, Agneta Ers SD2018-10-15 - 2018-12-10
Isaksson, Ulla Ers SJVP2018-10-15 - 2020-07-22
 
Aktiva förtroendevalda
Gustafsson, Kärstin Ledamot C2018-09-05 - 2019-09-15
Sundberg, Monica Ledamot C2018-10-15 - 2019-09-26
Timander, Mattias Ledamot C2018-10-15 - 2018-11-04
Persson Holmdén, Elisabeth Ledamot S2014-10-16 - 2019-10-23
Pounu, Birgitta Ledamot SJVP2018-10-15 - 2018-11-04
Isaksson, Lisbeth Ledamot V2018-10-15 - 2020-02-17
Fors, Elisabeth Ers C2018-10-15 - 2020-02-13
Johansson, Jimmy Ers C2018-10-15 - 2019-09-25
Bäckström, Håkan Ers S2014-10-16 - 2020-10-26
Niemi, Mats Ers S2018-10-15 - 2019-10-22
Nilsson, Ann-Kristin Ers S2018-10-15 - 2018-10-22
Vestling, Madeleine Ers SD2018-10-15 - 2019-01-09
Isaksson, Ulf Ers SJVP2018-10-15 - 2020-09-14
Inga Poromaa, Sanna Ers V2018-10-15 - 2020-02-25
Stridsman, Sten Ers V2018-10-15 - 2019-09-25
 
Aktuell styrelse
Selberg, Gunnar Ledamot C2018-10-15 - ff
Henelund, Annica Ledamot C2018-10-15 - ff
Johansson, Thore Ledamot C2018-10-15 - ff
Hjertell, Katarina Ledamot C2018-10-15 - ff
Lans, Rune Ledamot C2018-10-15 - ff
Lampa, Kärstin Ledamot C2018-10-15 - ff
Holmström, Mats Ledamot C2018-10-15 - ff
Björnström, Agneta Ledamot C2018-10-15 - ff
Paulsson, Kenneth Ledamot C2018-10-15 - ff
Stålnacke, Birgitta Ledamot C2018-10-15 - ff
Gustafsson, Magnus Ledamot C2018-10-15 - ff
Ryytty, Maria Ledamot C2018-10-15 - ff
Messner, Doris Ledamot SJVP2018-10-15 - ff
Vånsjö, Dick Ledamot SJVP2018-10-15 - ff
Ek, Bo Ledamot SJVP2018-10-15 - ff
Sydberg, Stefan Ledamot M2018-10-15 - ff
Dalhägg, Lars-Johan Ledamot M2018-10-15 - ff
Eliasson, Tord Ledamot M2018-10-15 - ff
Pounu, Krister Ledamot KD2018-10-15 - ff
Taaveniku, Mats Ledamot S2018-10-15 - ff
Bäckström, Sirpa Ledamot S2018-10-15 - ff
Stålnacke, Jonas Ledamot S2018-10-15 - ff
Gunillasson-Sevä, Siv Ledamot S2018-10-15 - ff
Suup, Roger Ledamot S2018-10-15 - ff
Baas, Marianne Ledamot S2018-10-15 - ff
Nilsson, Kenneth Ledamot S2018-10-15 - ff
Törnman, Lars Ledamot S2018-10-15 - ff
Rannerud, Hanna Ledamot S2018-10-15 - ff
Henriksson, Siv Ledamot V2018-10-15 - ff
Larsson Blind, Åsa Ledamot SL2018-10-15 - ff
Idivuoma, Per Gustav Ledamot SL2018-10-15 - ff
Brännvall, Christine Ledamot FI2018-10-15 - ff
Aléx, Peter Ledamot FI2018-10-15 - ff
Fredlund, Mats Ledamot SD2018-10-15 - ff
Stålnacke, Kenneth Ledamot KIP2018-10-15 - ff
Nylén, Sten Ledamot -2018-10-15 - ff
Kall, Stanislav Ers C2018-10-15 - ff
Aho, Ingemar Ers C2018-10-15 - ff
Niva, Mirja Ers C2018-10-15 - ff
Andersson, Elisabeth Ers M2018-10-15 - ff
Abrahamsson, Mattias Ers M2018-10-15 - ff
Töyrä, Emilia Ers S2018-10-15 - ff
Tano, Anders Ers S2018-10-15 - ff
Berg, Matti Ers SL2018-10-15 - ff
Kemi, Lars Jonas Ers SL2018-10-15 - ff
Järvinen, Malin Ers FI2018-10-15 - ff
Rönnebro, Lilly Ers KIP2018-10-15 - ff
Uusitalo, Ingemar Ers KIP2018-10-15 - ff

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se