Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Partiberedning 2017-09-19
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Zakrisson, Lisa Ledamot FI2017-04-10 - 2018-12-31
Pounu, Svante Ledamot KD1995-01-01 - 2017-12-31
Emmoth, Henry Ledamot MP2014-10-15 - 2018-12-31
Aldenlöv, Peter Ledamot SD2016-11-28 - 2018-12-31
Forsberg, Lisa Ers FI2014-10-15 - 2018-12-31
Haapalahti, Margaretha Ers KIP2015-11-24 - 2018-12-31
Söyrinki, Jari Ers KNEG2014-10-15 - 2018-12-31
Vilgats, Timo Ers MP2014-10-15 - 2018-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Sirén, Niklas Vice ordf V2010-11-01 - 2018-08-31
Nylén, Sten Ordf S2014-10-15 - 2018-09-24
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-12-31
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2013-11-12 - 2018-12-31
Vakant, Ledamot KNEG2016-09-12 - 2018-12-31
Sydberg, Stefan Ledamot M2014-10-15 - 2018-12-31
Vånsjö, Dick Ledamot SJVP2010-02-22 - 2018-12-31
Idivuoma, Per Gustav Ledamot SL2014-10-15 - 2018-12-31
Henelund, Annica Ers C2004-05-03 - 2018-12-31
Pounu, Krister Ers KD2017-04-09 - 2018-12-31
Abrahamsson, Mattias Ers M2014-10-15 - 2018-12-31
Rannerud, Hanna Ers S2014-10-15 - 2018-09-23
Ek, Bo Ers SJVP2017-09-19 - 2018-12-31
Kemi, Lars Jonas Ers SL2017-04-10 - 2018-12-31
Henriksson, Siv Ers V2017-09-19 - 2018-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se