Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Miljö- och byggnämnd 2016-04-11
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Wettainen, Kjell-Erik Vice ordf S2015-02-23 - 2018-12-31
Persson, Marie Ledamot V2011-04-11 - 2017-09-19
Hjertberg, Tommy Insyns KNEG2015-06-01 - 2016-09-12
Ylivirta, Kari Insyns SD2015-02-23 - 2017-02-01
Siik, Roger Ers C2016-04-11 - 2018-12-31
Forsberg, Lisa Ers FI2015-01-01 - 2018-12-31
Haapalahti, Bruno Ers KIP2015-01-01 - 2018-12-31
Välitalo, Per Ers MP2015-01-01 - 2018-02-19
Nygren, Jan-Erik Ers S2015-11-24 - 2018-12-31
Stensson Närvä, Tobias Ers S2015-02-23 - 2018-04-09
Partapuoli, Helena Ers SL2015-01-01 - 2017-04-10
 
Aktiva förtroendevalda
Idivuoma, Per Gustav Ordf SL2011-01-01 - 2018-12-31
Holmström, Mats Ledamot C2015-01-01 - 2018-12-31
Johansson, Göran Ledamot C2015-01-01 - 2018-12-31
Wahlberg, Andreas Ledamot C2016-02-22 - 2018-09-24
Dalhägg, Lars-Johan Ledamot M2015-01-01 - 2018-12-31
Eriksson, Per Ledamot NS2016-02-22 - 2016-09-12
Rehnström Eriksson, Eina Ledamot S2015-02-23 - 2018-12-31
Töyrä, Isak Ers KD2015-01-01 - 2018-12-31
Strömhult, Christer Ers S2015-01-01 - 2018-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se