Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 2016-02-22
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Zakrisson, Kristina Ordf S2011-01-01 - 2018-12-31
Blind-Berg, Åsa Ledamot SL2015-01-01 - 2018-12-31
Söyrinki, Jari Insyns KNEG2014-11-03 - 2018-12-31
Ylivirta, Kari Insyns SD2015-02-23 - 2017-02-01
Holmdahl, Åsa Ers C2015-11-24 - 2018-12-31
Mukka, Lars-Åke Ers C2015-04-13 - 2018-12-31
Pounu, Svante Ers KD2008-10-16 - 2017-12-31
Emmoth, Henry Ers MP2015-01-01 - 2018-12-31
Stensson Närvä, Tobias Ers S2015-01-01 - 2018-02-19
Partapuoli, Helena Ers SL2010-06-07 - 2017-04-10
Bergman, Gunnar Ers V2005-04-25 - 2018-08-31
Persson, Marie Ers V2015-01-01 - 2017-09-19
 
Aktiva förtroendevalda
Henelund, Annica Ledamot C2011-01-01 - 2018-12-31
Hjertell, Katarina Ledamot C2016-02-22 - 2018-12-31
Holmström, Mats Ledamot C2015-04-13 - 2018-12-31
Johansson, Thore Ledamot C2015-06-01 - 2018-12-31
Lans, Rune Ledamot C2015-01-01 - 2018-12-31
Selberg, Gunnar Ledamot C2003-01-01 - 2018-12-31
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Nilsson, Kenneth Ledamot S2015-01-01 - 2018-12-31
Persson Holmdén, Elisabeth Ledamot S2015-01-01 - 2018-12-31
Suup, Roger Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Vånsjö, Dick Ledamot SJVP2015-01-01 - 2018-12-31
Björnström, Agneta Ers C2015-11-24 - 2018-12-31
Kullebjörk, Frida Ers FI2015-01-01 - 2017-04-10
Rönnebro, Lilly Ers KIP2015-01-01 - 2018-12-31
Abrahamsson, Mattias Ers M2015-01-01 - 2018-12-31
Bäckström, Sirpa Ers S2015-01-01 - 2018-12-31
Nilsson, Ann-Kristin Ers S2015-01-01 - 2018-12-31
Nylén, Sten Ers S2011-01-01 - 2018-09-24
Sydberg, Stefan 2:e vice ordf M2015-01-01 - 2018-12-31
Sirén, Niklas 1:e vice ordf V2011-01-01 - 2018-08-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se