Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Miljö- och byggnämnd 2015-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Lind, Mikaela Vice ordf S2013-11-13 - 2015-02-23
Benberg, Anders Ledamot C2014-09-22 - 2015-06-01
Gerström, Mathias Ledamot NS2015-01-01 - 2016-02-22
Wettainen, Kjell-Erik Ledamot S2015-01-01 - 2015-02-22
Persson, Marie Ledamot V2011-04-11 - 2017-09-19
Söyrinki, Jari Insyns KNEG2014-11-03 - 2015-06-01
Olsson, Roger Insyns SD2015-01-01 - 2015-02-23
Forsberg, Lisa Ers FI2015-01-01 - 2018-12-31
Haapalahti, Bruno Ers KIP2015-01-01 - 2018-12-31
Välitalo, Per Ers MP2015-01-01 - 2018-02-19
Tano, Stefan Ers S2015-01-01 - 2015-11-24
Partapuoli, Helena Ers SL2015-01-01 - 2017-04-10
 
Aktiva förtroendevalda
Idivuoma, Per Gustav Ordf SL2011-01-01 - 2018-12-31
Holmström, Mats Ledamot C2015-01-01 - 2018-12-31
Johansson, Göran Ledamot C2015-01-01 - 2018-12-31
Dalhägg, Lars-Johan Ledamot M2015-01-01 - 2018-12-31
Wahlberg, Andreas Ers C2015-01-01 - 2016-02-21
Töyrä, Isak Ers KD2015-01-01 - 2018-12-31
Rehnström Eriksson, Eina Ers S2014-04-22 - 2015-02-22
Strömhult, Christer Ers S2015-01-01 - 2018-12-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se