Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunfullmäktige 2014-02-24
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Tapani, Vera Ledamot -1996-04-04 - 2014-10-15
Henelund, Svante Ledamot C2010-11-01 - 2014-12-08
Johansson, Robert Ledamot C2012-11-12 - 2014-10-15
Tiensuu, Jan-Åke Ledamot C2010-11-01 - 2016-02-22
Uusitalo, Karin Ledamot C2010-11-01 - 2020-02-17
Kotavuopio-Jatko, Anne Ledamot FP2010-11-01 - 2014-10-15
Pounu, Svante Ledamot KD1991-11-01 - 2017-12-31
Haapalahti, Margaretha Ledamot KIP2013-09-23 - 2014-10-15
Söyrinki, Jari Ledamot KNEG2010-11-01 - 2018-10-14
Edfast, Kerstin Ledamot M2014-02-24 - 2014-10-15
Vilgats, Timo Ledamot MP2002-11-01 - 2014-10-15
Johansson, Maivor Ledamot S1998-11-01 - 2014-10-15
Kaati, Gunvor Ledamot S2012-02-20 - 2014-10-15
Kaati, Arne Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Kohkoinen, Viveca Ledamot S2013-11-12 - 2020-10-20
Määttä, Thomas Ledamot S2010-11-01 - 2014-10-15
Zakrisson, Kristina Ledamot S2010-11-01 - 2018-10-14
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2006-11-01 - 2014-10-15
Partapuoli, Helena Ledamot SL2010-11-01 - 2017-04-10
Bergman, Gunnar Ledamot V2006-11-01 - 2019-09-26
Persson, Marie Ledamot V2010-11-01 - 2017-09-19
Eliasson, Gilbert Ers C2012-11-12 - 2014-10-15
Esko, Per Ers C2012-11-12 - 2014-10-15
Josefsson, Alf Ers FP2011-02-21 - 2014-10-15
Utsi, Hans-Olof Ers FP2010-11-01 - 2014-10-15
Blind, Else-Maj Ers KD2010-11-01 - 2014-10-15
Sarri, Ylva Ers KD2002-11-01 - 2014-10-15
Bernestedt, Tony Ers KIP2013-03-26 - 2014-10-15
Hjertberg, Tommy Ers KNEG2010-11-01 - 2016-09-12
Vanhainen, Jimmy Ers KNEG2012-02-20 - 2014-10-15
Fosseng, Torbjörn Ers M2014-02-24 - 2014-10-15
Heldebro, Ingela Ers MP2011-09-19 - 2014-03-31
Nilsson, Per Ers MP2010-11-01 - 2018-10-14
Niia, Laila Ers NS2011-11-14 - 2014-10-15
Carlsson, Christer Ers S2013-09-23 - 2014-10-15
Granberg, Peter Ers S2010-11-01 - 2014-10-15
Lantto, Kjell Ers S2010-12-20 - 2014-10-15
Lind, Mikaela Ers S2010-11-01 - 2014-10-15
Stålnacke, Margareta Ers S2012-02-20 - 2014-10-15
Tano, Barbro Ers S2013-03-26 - 2014-10-15
Inga, Anna Ers SL2012-09-17 - 2014-10-15
Holma, Siv Ers V2012-11-12 - 2014-10-15
Sundkvist, Kurt Ers V2011-02-21 - 2014-10-15
 
Aktiva förtroendevalda
Persson Holmdén, Elisabeth Vice ordf S2010-11-01 - 2014-10-15
Stålnacke, Kenneth Ordf S2010-11-01 - 2014-10-15
Nylén, Sten Ledamot -1994-11-01 - 2018-10-14
Henelund, Annica Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Lans, Rune Ledamot C2010-11-01 - 2018-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-10-14
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2013-03-26 - 2018-10-14
Abrahamsson, Mattias Ledamot M1998-11-01 - 2018-10-14
Lantto, Rickhard Ledamot M2010-11-01 - 2014-10-15
Sydberg, Stefan Ledamot M2010-11-01 - 2018-10-14
Bäckström, Sirpa Ledamot S2010-11-01 - 2018-10-14
Bäckström, Håkan Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-01-01 - 2018-10-14
Nilsson, Kenneth Ledamot S1998-11-01 - 2018-10-14
Nilsson, Ann-Kristin Ledamot S2002-11-01 - 2014-10-15
Suup, Roger Ledamot S2006-09-25 - 2018-10-14
Sydberg, Jan Ledamot S2012-02-20 - 2014-10-15
Törnman, Lars Ledamot S1994-11-01 - 2014-10-15
Vånsjö, Dick Ledamot SJVP2006-11-01 - 2020-12-17
Henriksson, Siv Ledamot V2010-11-01 - 2018-10-14
Olsson, Martin Ledamot V2012-11-12 - 2014-10-15
Sirén, Niklas Ledamot V2002-11-01 - 2018-08-31
Stridsman, Sten Ledamot V2010-11-01 - 2014-10-15
Sidér, Sören Ers NS2010-11-01 - 2014-12-08
Baas, Marianne Ers S2012-06-11 - 2014-10-15
Klippmark, Majken Ers S2013-11-11 - 2014-10-15
Påve, John Tomas Ers SL2010-11-01 - 2014-10-15
Söderberg, Doris Ers V2013-09-23 - 2014-10-15

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se