Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Partiberedning 2014-02-24
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Kotavuopio-Jatko, Anne Ledamot FP2010-11-01 - 2014-10-14
Pounu, Svante Ledamot KD1995-01-01 - 2017-12-31
Söyrinki, Jari Ledamot KNEG2010-11-01 - 2014-10-14
Vilgats, Timo Ledamot MP2004-09-01 - 2014-10-14
Nilsson, Ragnhild Ledamot SL2006-11-01 - 2014-10-14
Utsi, Hans-Olof Ers FP2010-11-01 - 2014-10-14
Sarri, Ylva Ers KD2004-05-03 - 2014-10-14
Haapalahti, Margaretha Ers KIP2013-11-12 - 2014-10-14
Hjertberg, Tommy Ers KNEG2010-11-01 - 2014-10-14
Nilsson, Per Ers MP2010-11-01 - 2014-10-14
Niia, Laila Ers NS2011-11-15 - 2014-10-14
Partapuoli, Helena Ers SL2010-11-01 - 2017-04-10
Zakrisson, Kristina Adjungerad S2010-11-01 - 2014-10-14
 
Aktiva förtroendevalda
Sirén, Niklas Vice ordf V2010-11-01 - 2018-08-31
Suup, Roger Ordf S2008-06-10 - 2014-10-14
Selberg, Gunnar Ledamot C2002-11-01 - 2018-12-31
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2013-11-12 - 2018-12-31
Abrahamsson, Mattias Ledamot M2014-01-01 - 2014-10-14
Vånsjö, Dick Ledamot SJVP2010-02-22 - 2018-12-31
Henelund, Annica Ers C2004-05-03 - 2018-12-31
Sydberg, Stefan Ers M2014-02-24 - 2014-10-14
Gunillasson, Siv Ers S2010-11-01 - 2014-10-14
Henriksson, Siv Ers V2010-11-01 - 2014-10-14

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se