Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Miljö- och byggnämnd 2014-11-03
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Lind, Mikaela Vice ordf S2013-11-13 - 2015-02-23
Benberg, Anders Ledamot C2014-09-22 - 2015-06-01
Henelund, Svante Ledamot C2011-01-01 - 2014-12-31
Jatko, Sture Ledamot KIP2013-11-12 - 2014-12-31
Ringholt, Sture Ledamot S1999-01-01 - 2014-12-31
Wälitalo, Gunnel Ledamot S2013-11-13 - 2014-12-31
Persson, Marie Ledamot V2011-04-11 - 2017-09-19
Söyrinki, Jari Insyns KNEG2014-11-03 - 2015-06-01
Josefsson, Alf Ers FP2011-01-01 - 2014-12-31
Siggemo, Eva-Lisa Ers KD2011-01-01 - 2014-12-31
Nilsson, Per Ers MP2010-11-01 - 2014-12-31
Gerström, Mathias Ers NS2011-01-01 - 2014-12-31
Carlsson, Christer Ers S2013-02-25 - 2014-12-31
Nilsson, Ragnhild Ers SL2014-06-02 - 2014-12-31
Tjäder, Lena Ers V2011-06-07 - 2014-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Idivuoma, Per Gustav Ordf SL2011-01-01 - 2018-12-31
Lantto, Rickhard Ledamot M2011-01-01 - 2014-12-31
Johansson Närvä, Gustav Ers S2011-01-01 - 2014-12-31
Rehnström Eriksson, Eina Ers S2014-04-22 - 2015-02-22

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se