Förtroendemannaregistret

Kirunas kommunvapen Sidhuvud
 

Förtroendevalda

Historik - Kommunstyrelse 2014-01-01
NamnUppdragPartiTidsperiod
 
Ej aktiva förtroendevalda
Zakrisson, Kristina Ordf S2011-01-01 - 2018-12-31
Tiensuu, Jan-Åke Ledamot C2011-01-01 - 2016-02-22
Johansson, Maivor Ledamot S2011-01-01 - 2014-12-31
Blomberg, Annika Insyns KNEG2012-03-20 - 2014-11-03
Henelund, Svante Ers C2011-01-01 - 2014-12-31
Martinez, Jennie Ers C2011-11-15 - 2014-03-31
Kotavuopio-Jatko, Anne Ers FP2011-01-01 - 2014-12-31
Pounu, Svante Ers KD2008-10-16 - 2017-12-31
Vilgats, Timo Ers MP2011-01-01 - 2014-12-31
Fors, Andreas Ers S2013-11-12 - 2014-12-31
Klippmark, Thore Ers S2011-11-15 - 2014-09-08
Ringholt, Sture Ers S2012-06-11 - 2014-12-31
Partapuoli, Helena Ers SL2010-06-07 - 2017-04-10
Bergman, Gunnar Ers V2005-04-25 - 2018-08-31
Tjäder, Lena Ers V2012-11-13 - 2014-12-31
Nilsson, Ragnhild 2:e vice ordf SL2011-04-11 - 2014-12-31
 
Aktiva förtroendevalda
Henelund, Annica Ledamot C2011-01-01 - 2018-12-31
Selberg, Gunnar Ledamot C2003-01-01 - 2018-12-31
Isaksson, Ulf Ledamot KIP2013-11-12 - 2014-12-31
Rönnebro, Lilly Ledamot KIP2011-01-01 - 2014-12-31
Abrahamsson, Mattias Ledamot M2013-04-08 - 2014-12-31
Sydberg, Stefan Ledamot M2014-01-01 - 2014-12-31
Bäckström, Håkan Ledamot S2011-01-01 - 2014-12-31
Gunillasson, Siv Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Suup, Roger Ledamot S2004-03-01 - 2018-12-31
Henriksson, Siv Ledamot V2012-11-13 - 2014-12-31
Lans, Rune Ers C2011-01-01 - 2014-12-31
Vånsjö, Dick Ers NS2010-02-22 - 2014-12-31
Nylén, Sten Ers S2011-01-01 - 2018-09-24
Persson Holmdén, Elisabeth Ers S2011-01-01 - 2014-12-31
Sirén, Niklas 1:e vice ordf V2011-01-01 - 2018-08-31

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)


TroInt 8.1

© Förtroendemannaregistret, Kiruna kommun 2008.
Systemansvarig: Anja Leinonen, Kommunkansliet.
E-post: kommun@kommun.kiruna.se